Профукани шансове костваха твърде много на Байерн (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/GettyImages

3074 0

Байерн Мюнхен допусна поражение в едно от най-тежките си гостувания през сезона - в Мьонхенгладбах. Борусия стигна до изненадващ успех с 2:1 над шампиона на Германия, като това беше втора победа в последните 3 години на тима срещу германския колос у дома.

Байерн може сериозно да съжалява, че не стигна до победата, след като Толисо и Руди пропиляха две отлични положения в първите 30 минути на мача, а в 38' се стигна до дузпа след нарушение на Суле. Азар беше точен и даде аванс на домакините.

Левандовски удари греда в 43', пропускайки златен шанс за своя тим, а в ответната атака Щиндъл намери по отличен начин Гинтер, който удвои.

През второто полувреме Видал успя да се разпише в 74' с удар отдалеч, но страхотни пропуски направиха Левандовски, Коман и Хумелс - 2:1 в полза на Борусия Мьонхенгладбах.

Победата оставя тима на 4-о място с актив от 24 точки - 3 пред Борусия Дортмунд. Байерн остава лидер в класирането с 29 точки, но само на 3 пред втория в класирането Ред Бул Лайпциг.