Неочаквана грешка на Байерн дава шанс на Лайпциг

892 0

Шалке изненадващо спря серията от шест поредни победи на Байерн (Мюнхен) в германската Бундеслига (11 във всички турнири) и стигна до ценно равенство 1:1 на "Алианц Арина" срещу шампионите.

Попаденията паднаха в първия четвърт час, като първо головата машина на баварците Роберт Левандовски откри резултата в 9-ата минута след асистенция на Артуро Видал.

В 13-ата обаче Налдо се разписа за 1:1 и въпреки всичкото оставащо време до последния съдийски сигнал, до нов гол не се стигна. Вратарят на Шалке направи пет спасявания и не позволи на домакините да вземат аванс в резултата, като тимът от Гелзенкирхен също имаше своите нелоши възможности да поднесе дори по-голяма изненада.

В крайна сметка Байерн увеличи актива си на само 46 точки след 19 кръга, което означава, че РБ Лайпциг може да се доближи на 1 пункт, ако победи Борусия (Дортмунд) в дербито. Шалке е 11-и с 22 точки.