Левандовски спаси Байерн в последната секунда

1089 0

Байерн Мюнхен едва не допусна поражение в Първа Бундеслига, но Роберт Левандовски спаси своите и изравни за 1:1 срещу Херта в Берлин.

В мач от 26-ия кръг домакините изиграха страхотно първо полувреме и успяха да поведат в 21'. След центриране т пряк свободен удар Ведад Ибишевич беше изпуснат и засече при близката греда.

През второто полувреме Карло Анчелоти заложи на по-офанзвинва схема, като заигра в схема 4-4-2. Това не носеше успех и баварците бяха пред угрозата да допуснат второ поражение в шампионата.

В 96' обаче късметът не покри Херта. Тиаго от пряк свободен удар даде топката на дузпата, където Робен беше останал неочаквано непокрит. Ударът му срещна стената от играчи пред него, но Левандовски засече мощно топката и донесе точката на Байерн.

Така ФК Холивуд продължава да е без поражение от началото на 2017 година, като увеличи преднината си на върха в класирането на 8 точки пред Ред Бул Лайпциг. Новакът обаче е с мач по-малко.