Левандовски и Мюлер пречупиха Вердер

Снимка: Guliver/GettyImages

1278 0

Отборът на Байерн Мюнхен продължи да ниже победи в Бундеслигата, след като победи Вердер (Бремен) с 4:2 у дома в мач от 19-ия кръг на шампионата.

На „Алианц Арена“ гостите бяха на път да сътворят изненада, но играчите на Юп Хайнкес в крайна сметка записаха шестата си поредна победа в първенството. Смелата и сърцата игра на Вердер се материализира в 25-та минута, когато Жером Гондорф реализира за 1:0. Четири минути преди края на първата част Томас Мюлер изравни резултата след чудесна асистенция от страна на Боатенг.

След почивката в 63-та минута Роберт Левандовски изведе шампионите напред в резултата, но десет минути по-късно след автогол на Никлас Зюле се стигна до ново равенство – 2:2.

Две минути по-късно обаче отново Левандовски изведе баварците напред в резултата, а малко преди края Мюлер оформи крайното 4:2, реализирайки 100-ия си гол в Бундеслигата. Така възпитаниците на Юп Хайнкес вече водят с цели 16 точки пред втория Байер (Леверкузен), докато Вердер се намира в зоната на изпадащите – 16-то място с едва 16 пункта.