Хайнкес върна Байерн на победния път

Снимка: Guliver/GettyImages

794 0

Байерн (Мюнхен) постигна първа победа при завръщането на Юп Хайнкес. Баварците разпиляха Фрайбург с 5:0 в мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Така Байерн се доближи на 2 точки до лидера Борусия (Дортмунд) преди срещата им срещу РБ (Лайпциг).

Още в 8' гостите направиха услуга за начало на головото шоу като Юлиан Шустер си вкара автогол. Той прати топката в собствената си врата при опит да пресече пас на Давид Алаба.

Кингсли Коман удвои три минути преди края на първата част. Вратарят на Фрайбург Александер Шволов изби удар на Ариен Робен и топката попадна в Коман, който реализира с глава. В 63' Тиаго Алкантара направи резултата 3:0 и уби всякакви интрига в срещата. В 75' Роберт Левандовски направи 4:0 след асистенция на Мюлер, а в последната атака в добавеното време Йошуа Кимих оформи крайното 5:0