Двойна радост за Байерн (Мюнхен)

Снимка: Guliver/GettyImages

1068 0

Байерн (Мюнхен) постигна трудна победа над баварския комшия Инголщад с два гола в рамките на 90-ата минута. Точни бяха Артуро Видал и Ариен Робен.

Артуро Видал бе оставен непокрит и засече отблизо центриране на Томас Мюлер за 1:0. Секунди по-късно резервата Ариен Робен сложи точка на спора с второ попадение след асистенция от Дъглас Коста, който също влизе като резерва.

Добрата новина за баварците, че РБ Лайпциг вече изостава със 7 точки от Байерн след втора поредна загуба, дошла от борещия се за оцеляване Хамбургер с шокиращот 0:3. На своя „Ред Бул Арена” новаците губят за първи път, откакто са в Бундеслигата.

Хамбургер поведе шокиращо в 18-ата минута. В 24-ата минута Лайпциг допусна втори гол при корнер. Този път Уолъс беше точен, удвоявайки с глава. В 93-ата минута Николай Мюлер даде третата си асистенция и резервата Аарън Хънт не сбърка.