Байерн отново го направи: Разгром на "Алианц Арена" и седма поредна титла в Бундеслигата

5100 0

Байерн Мюнхен отново е шампион на Германия за седми пореден път! Баварците защитиха титлата си в Бундеслигата, след като спечелиха последния 34-ти кръг от първенството. "Червените" се справиха повече от категорично с тима на Айнтрахт Франкфурт, побеждавайки с красноречивото 5:1.

Мачът бе изигран на "Алианц Арена", а домакините бяха зарадвани с гол още в първите минути на двубоя. Кингсли Коман откри резултата, а в следващите минути Байерн продължи да създава опасни положения, но без желания резултат.
През втората част Айнтрахт започна ударно, изравнявайки резултата чрез влезлия като резерва Себастиен Алер. Това обаче единствено раздразни баварската машина, която отвърна с четири безответни попадения. Първо Алаба се разписа, а след това Ренато Санчес осигури крайния успех на своя отбор.
Двубоят обаче далеч не бе приключил, а шанс за изява получиха и двете легенди на Байерн Франк Рибери и Ариен Робен. Двамата изиграха последния си мач за тима от Мюнхен и успяха да се разпишат за последно пред публиката на "Алианц Арена", оформяйки крайното 5:1.Байерн Мюнхен отново е шампион на Германия за седми пореден път! Баварците защитиха титлата си в Бундеслигата, след като спечелиха последния 34-ти кръг от първенството. "Червените" се справиха повече от категорично с тима на Айнтрахт Франкфурт, побеждавайки с красноречивото 5:1.

Двубоят обаче далеч не бе приключил, а шанс за изява получиха и двете легенди на Байерн Франк Рибери и Ариен Робен. Двамата изиграха последния си мач за тима от Мюнхен и успяха да се разпишат за последно пред публиката на "Алианц Арена", оформяйки крайното 5:1.

Така Байерн завърши сезона с актив от 78 точки - две повече от прекия им конкурент за титлата Борусия Дортмунд. "Червените" имаха слаб старт на сезона, но впоследствие демонстрираха класата си и успяха да стопят разликата до "жълто-черните", осигурявайки си дори преднина в последните мачове за сезона, което им даде нужното спокойствие в последния кръг.

Първо полувреме

Двубоят започна повече от отлично за домакините, които успяха да открият резултата още с първите си по-офанзивни действия. Атака по десния фланг завърши с комбинация между Робърт Левандовски и Томас Мюлер, който изведе на чиста позиция Кингсли Коман. Французинът нямаше проблеми да преодолее Кевин Трап с елегантен удар по земя - 1:0.

Само три минути по-късно баварците можеха да удвоят резултата. Левандовски успя да се освободи в предни позиции, след което центрира по земя към навлизащия в наказателното поле Серж Гнабри, но ударът на крилото бе отразено от Трап, а и страничният съдия вдигна флага за засада. Малко по-късно Давид Алаба опита нисък удар, който бе отклонен в корнер от вратаря на гостите.

В 13' Робърт Левандовски демонстрира световната си класа пред защитата на Айнтрахт. Полякът успя да проведе солов пробив през отбраната на гостите, излизайки очи в очи с Кевин Трап, но немският страж отново се намеси по блестящ начин.

Малко след средата на първата част Байерн стигна и до второ попадение, но то бе отменено след намесата на ВАР. Дълго подаване бе овладяно от Робърт Левандовски, който изведе Серж Гнабри на стрелкова позиция, а бившият играч на Арсенал реализира. Впоследствие главният арбитър получи "подсказка" от ВАР, че е имало засада при подаването към Левандовски.

В 32' домакините се добраха до нови две отлични положения за гол, но отново без търсения резултат. Първо, след центриране отляво, Де Гузман за малко да си отбележи автогол, изчиствайки топката в напречния стълб на вратата, а впоследствие Томас Мюлер опита удар от непосредствена близост, ала Кевин Трап продължи да върши чудеса на "Алианц Арена".

До края на полувремето Байерн продължи да държи мача под контрол, като атаките пред вратата на Айнтрахт валяха една след друга. Резултатът обаче се запази 1:0, с което 22-мата футболисти на терена се прибраха в съблекалните за почивка.

Второ полувреме

Втората част започна по начина, по който стартира и първата - с попадение. Този път обаче голът бе на сметката на гостите от Франкфурт, които успяха да изравнят резултата. След изпълнение на ъглов удар топката бе изпратена първо в гредата, а след това при добавката влезлият като резерва Алер се разписа с коляно - 1:1.

Само две минути по-късно баварците отговориха по подобаващ начин. Мощна атака на домакините завърши с попадение, дело на Давид Алаба, с което Байерн си върна преднината в мача, а с това и сигурността около битката за титлата - 2:1.

Малко по-късно Серж Гнабри имаше възможността да вкара трети гол в мача за своя отбор след подаване с глава на Левандовски, но топката премина на сантиметри от страничния стълб на вратаря Кевин Трап.

Секунди по-късно феновете по трибуните бяха зарадвани от още едно попадение. Ренато Санчес се включи по левия фланг, откъдето навлезе към наказателното поле на гостите. Там отбраната на Айнтрахт очакваха центриране, но Санчес хитро прибра топката и отправи удар, който се оказа неспасяем за Трап - 3:1.

В 72-рата минута феновете по трибуните получиха най-ценния подарък за деня, освен очаквания трофей. Влезлият като резерва Франк Рибери реализира невероятен гол в последния си мач с екипа на баварците. Французинът направи солов пробив, чрез който елиминира наведнъж двама бранители на Айнтрахт, а впоследствите и трети, за да се справи накрая и с Кевин Трап след атрактивен прехвърлящ удар - 4:1.

Малко по-късно друга историческа фигура на "Алианц Арена" също успя да се разпише в мача. Ариен Робен, който подобно на Рибери се появи в игра през втората част, също успя да отбележи пред домашна публика в последния си мач за "червените". Холандецът получи отлично подаване от Давид Алаба на празна врата, след което за крилото оставаше единствено да добута топката в мрежата - 5:1.

Преди мача

Байерн Мюнхен влиза в последния шампионатен кръг като лидер в класирането с преднина от две точки пред прекия им съперник за титлата през този сезон Борусия Дортмунд. Баварците се нуждаят от победа, за да си гарантират сигурен триумф, но равенството също би ги устроило, тъй като имат значително по-добра голова разлика от тази на "жълто-черните".

За гостите от Франкфурт обаче мачът също е от голямо значение. Айнтрахт се борят за място в топ 4, което би им осигурило участие в Шампионска лига през идния сезон. Отборът, който достигна до полуфиналите в Лига Европа през този сезон, се намира на само една точка от така бленуваното четвърто място, но за тази цел трябва да надделеят над коравия си съперник в Мюнхен.

СЪСТАВИ

Байерн Мюнхен: Улрих, Зюле, Хюмелс, Алаба, Кимих, Тиаго, Горецка, Гнабри, Коман, Мюлер, Левандовски

Айнтрахт: Трап, Хинтерегер, Хасебе, Абрахам, Фернандес, Де Гузман, Гачинович, Да Коща, Костич, Йович, Ребич