Борусия Дортмунд с разочароващо равенство в Бундеслигата

989 0

Вторият в класирането на немската Бундеслига Борусия Дортмунд стигна само до равенство при домакинството си на Аугсбург в последен мач от програмата на 24-ия кръг. Срещата на "Сигнал Идуна Парк“ завърши 1:1, с което бе сложен и край на серията от три поредни победи на "жълто-черните“ в първенството.

Марко Ройс даде преднина на домакините още в 16-ата минута, реализирайки едва втория си гол през кампанията. През второто полувреме баварците стигнаха до изравнителен гол, дело на Кевин Дансо в 73-ата минута.

След равенството Борусия остава на втората позиция с актив от 41 точки, на 20 зад лидера Байерн и с 1 повече от третия Шалке 04. Аугсбург е осми с 32 пункта.