Борусия Дортмунд продължава на висока скорост в Бундеслигата

Снимка: Guliver/GettyImages

2604 0

Отборът на Борусия Дортмунд продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата, след като разби Хановер с 5:1 у дома в мач от 19-ия кръг на шампионата.

На „Сигнал Идуна Парк“ лидерите в класирането не допуснаха изненада срещу предпоследния и поведоха в резултата още в 24-та минута чрез Ашраф Хакими. През втората част възпитаниците на Люсиен Фавър вдигнаха оборотите и стигнаха до нови четири гола в последните 30 минути на двубоя, дело на Марко Ройс, Марио Гьотце, Рафаел Герейро и Акес Витсел. Марвин Бакалорз отбеляза почетното попадение за гостите в 86-та минута.

След този успех Дортмунд дръпна с девет точки на върха пред Борусия Мьонхенгладбах и Байерн Мюнхен, като шампионите утре приемат Щутгарт. Хановер е със скромния актив от 11 точки и е на четири от спасителната черта.