Борусия (Дортмунд) не спира с победите в Бундеслигата

Снимка: Gulliver/GettyImages

907 0

Отборът на Борусия Дортмунд продължи с отличното си представяне от началото на сезона в Бундеслигата и победи Агусбург с 2:1 като гост в мач от 7-ия кръг на шампионата.

Андрий Ярмоленко изведе Дортмунд напред още в 4-та минута, но Калуби изравни резултата седем минути по-късно. Възпитаниците на Петер Бош бързо възстановиха преднината си чрез Шинджи Кагава в 23-та минута.

До края на срещата не паднаха повече голове, като най-добри шанс бе за Пиер-Емерик Обамеянг, който изпусна дузпа в 79-та минута. За Борусия това бе шести успех от началото на сезона, като тимът води в класирането с актив от 19 точки. Аугсбург е на 5-та позиция с 11 точки.