Бившият тим на Клоп наказа Ливърпул в Индиана (ВИДЕО)

Борусия (Дортмунд) победи Ливърпул с 3:2 в първия мач на "червените" от предсезонното им турне в САЩ, игран на стадион "Нотр Дам" в Саут Бенд, Индиана. Мърсисайдци бяха без голяма част от основните си футболисти, включително Роберто Фирмино и Алисон, които доскоро бяха ангажирани с Копа Америка, както и Садио Мане и Мохамед Салах, които взеха участие в Купата на африканските нации.

Играчите на Борусия наказаха грешките в защита, които допусна неопитният състав, на който заложи мениджърyt на Ливърпул Юрген Клоп срещу бившия си тим. Още в третата минута нападателят на Дортмунд откри резултата, но в 35-ата минута Хари Уилсън изравни. През втората част в рамките на пет минути германският тим стигна до нови два гола, дело на Томас Дилейни и Якоб Брун Ларсен, а 15 минути преди края Райън Брюстър оформи крайното 2:3 от дузпа.

Клоп: Само два клуба могат да харчат 200-300 млн. всеки трансферен прозорец

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп изрази мнение, че малко клубове от Европа имат възможност да харчат по 200 или 300 млн. паунда по време на всек...

"Мачът бе тежък и за двата отбора. Видях много добри неща и добри индивидуални представяния, но очевидно това не е достатъчно. Много сме далеч от нивото, на което трябва да бъдем", коментира след двубоя Клоп.