Байерн жертва дербито в Германия с мисъл за Мадрид

Снимка: Guliver/GettyImages

1240 0

Байерн Мюнхен записа нулево реми срещу Байер Леверкузен в най-интересния мач от днешния кръг в Първа Бундеслига. "ФК Холивуд" доминираше почти през целия двубой, а дори игра половин час с човек повече срещу "аспирините", но така и не стигна до гол.

Още през първото полувреме страхотни пропуски направиха Алаба, Коста и Мюлер, докато в 59' Йедвай получи втори жълт картон и беше изгонен от игра, само 9 минути след първото си официално предупреждение в мача.

В заключителните минути Филип Лам се озова на страхотна позиция, но не успя да оцели вратата от близка дистанция - 0:0.

Равенството позволи на Лайпциг да се доближи на 8 точки от Байерн, но Анчелоти и компания взеха премерен риск в срещата, с идеята основна част от титулярите да са свежи за реванша срещу Реал Мадрид.

Леверкузен пък се намира само на 4 точки от зоната на изпадащите, но пък и на 5 от зона "Лига Европа".