Байерн стигна само до точка у дома срещу Майнц

Снимка: Guliver/GettyImages

1020 0

Отборът на Байерн Мюнхен направи равенство 2:2 с Майнц 05 у дома в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

На „Алианц Арена“ гостите започнаха ударно и поведоха още в 5-та минута чрез Боян Къркич.

Възпитаниците на Карло Анчелоти отговориха бързо и изравниха в 16-та минута, когато Ариен Робен отбеляза, но преди почивката тимът на Майнц отново излезе напред, след като Даниел Бросински реализира дузпа.

Последното попадение в двубоя падна в 73-та минута, когато тиаго Алкантара оформи крайното 2:2.

Неприятната вест за мюнхенци е, че контузия получи Дейвид Алаба, а през идната седмица предстои дерби с Борусия (Дортмунд) за Купата на Германия.

След това равенство Байерн продължава да води убедително в класирането със 70 точки, докато Майнц е на 13-та позиция с 33 точки. На втора позиция е Лайпциг с 61 точки, който утре гостува на Шалке.