Байерн се измъчи срещу аматьори, но продължава за Купата

Снимка: Guliver/GettyImages

1021 0

Отборът на Байерн Мюнхен се класира за третия кръг на Купата на Германия, след като победи аматьорския Родингхаузен с 2:1 като гост. Шампионите на Германия пропуснаха доста положения за гол и трябваше да потреперят в края на двубоя с четвъртодивизионния тим, преди да си осигурят място в следващата фаза на надпреварата.

Сандро Вагнер и Томас Мюлер от дузпа дадоха два гола преднина на баварците още до 13-та минута, но до края на първата част започнаха пропуските за гостите, включително неточно изпълнение на дузпа от страна на Ренато Санчес, а четири минути след почивката Линус Майер върна надеждите на Родингхаузен, а в заключителните минути тимът на Нико Ковач трябваше да удържи натиска на съперника, за да запази преднината си.

За третия кръг на Купата се класираха още тимовете на Херта, Хамбургер, Волфсбург, Аугсбург, Падерборн, Фортуна Дюселдорф и Хайденхайм.