Байерн с нов провал, този път у дома

1183 0

Шампионът Байерн (Мюнхен) записа разочароващо за феновете си домакинско равенство 1:1 с Фрайбург в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата, с което се отдалечи на 4 точки от лидера Борусия (Дортмунд) седмица преди голямото дерби между двата тима.

Серж Гнабри вкара за баварците в 80-ата минута, но Лукас Хьолер изравни в 89-ата. Това беше първа точка за гостите в Мюнхен от 10 май 1997 година насам, като те сложиха край на серията от четири поредни победи на шампионите във всички турнири. Баварският колос не успяваше да стигне до чиста голова възможност и голяма част от ударите по вратата на Шволов бяха блокирани

Само преди няколко дни мюнхенци едва пребориха аматьорите от Рьодингхаузен за Купата на Германия и още тогава се видя, че нещата в отбора не са никак добре.