Байерн продължава за Купата след измъчена победа и голове в последните минути

Снимка: Getty Images/Gulliver

1923 0

Настоящият носител на Купата на Германия - Байерн Мюнхен, продължава напред в турнира след изключително труден успех над друг елитен тим - Фрайбург. Баварците надделяха с 3:1 като гост, но до 2-рата минута от добавеното време на мача резултата бе равен.

Първо Робърт Левандовски изведе немският шампион напред още в 16-ата минута. Заслугите за попадението са почти изцяло на Алфонсо Дейвис, който пое топката почти от собственото наказатлено поле, размени двойно подаване със свой съотборник, напредна чак до противниковото наказателно поле и подаде перфектен пас за поляка, който просто засече топката от близка дистанция, за да реализира поредния си гол.

В 59-ата минута обаче Винченцо Грифо възстанови равенството със страхотно изпълнение. Германецът се разписа от наказателното поле след изключително премерен изстрел във вътрешната страна на лявата греда.

В 90+2' - точно, когато продълженията изглеждаха неизбежни, Серж Гнабри отправи феноменален пас към Джошуа Зиркзее, който овладя топката в противниковото наказателно поле и преодоля стража на Фрайбург. Само 3 минути по-късно самият Гнабри се разписа, след като късметът му се усмихна и реализира от непосредствена дистанция на опразнената врата, за да оформи крайното 3:1.

За Байерн предстои двубой срещу Волфсбург в събота от 16:30 часа българско време на "Алианц Арена", докато Фрайбург ще гостува на Шалке 04 по същото време.