Байерн прегази по шампионски сензацията РБ Лайпциг

878 0

Байерн (Мюнхен) прегази по шампионски с 3:0 конкурента си РБ Лайпциг за първото място в Бундеслигата.

"Баварците" са вече на 3 точки пред Лайпциг, чийто тим прави фурор в немското първенство.

Тиаго Алкантара откри резултата след 17 минути игра, а в 25-ата минута се разписа и сънародникът му Чаби Алонсо. В последната минута на първата част Левандовски направи 3:0 от дузпа.

В 30-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Емил Форшберг получи директен червен картон. Това допълнително усложни ситуацията за Лайпциг.

В 52-ата минута Левандовски бе близо до отбелязването. Той овладя подаване в наказателното поле, но ударът му не бе прецизен и прати топката в ръцете на вратаря.

До края на срещата домакините контролираха срещата. В 79' Бернат се включи добре в наказателното поле и овладя убийствен пас, преди да шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник. Във финалните минути шампионът на Германия изпусна още много добри положения, но не успя да увеличи преднината си.