Байерн остава лидер след седма поредна победа (Видео)

877 0

Байерн Мюнхен победи Вердер (Бремен) като гост с 1:2 и записа седма поредна победа в Бундеслигата. Ариен Робен и Дейвид Алаба вкараха за баварците, а попадението за домакините отбеляза Макс Крузе.

През първата част Байерн доминираше и заслужено се оттегли с два гола преднина на почивката. В 30-ата минута Ариен Робен достигна до топката на границата на наказателното поле и стреля от движение без да се двоуми.Той намери топката по отличен начин, а тя влетя право в горния десен ъгъл.

В продължението на първата част Давид Алаба отбеляза от свободен удар от границата на наказателното поле, пращайки топката в горния десен ъгъл.

Втората част започна по-добре за домакините. В 53-ата минута Макс Круз получи прецизно подаване в наказателното поле от Златко Юнузович и преодоля вратаря с удар под напречната греда, и намали резултата 1:2.

Байерн запазва преднината си от 3 точки на върха пред втория РБ Лайпциг.