Байерн Мюнхен записа осма поредна победа в Бундеслигата

Снимка: Guliver/GettyImages

906 0

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен продължава похода си към шеста поредна титла в Бундеслигата. Днес баварците записаха осмата си поредна победа в първенството, надделявайки с 2:0 при визитата си на Майнц 05 в среща от 21-ия кръг.

Франк Рибери откри резултата за Байерн в 33-ата минута с красив удар от границата на наказателното поле. Минута преди края на първата част дошлият през лятото от Реал Мадрид Хамес Родригес с глава вкара за крайното 2:0.

След успеха тимът на Юп Хайнкес продължава да е убедителен лидер в класирането с актив от 53 точки, на цели 18 пред втория Байер Леверкузен, който днес стигна до нулево равенство при гостуването си на Фрайбург.