Байерн Мюнхен продължава гонитбата с Борусия

846 0

Байерн Мюнхен постигна седма поредна победа в Бундеслигата, след като в предпоследен мач от 19-ия кръг надигра Щутгарт с 4:1. Баварците откриха резултата още в 5-та минута, когато Тиаго стреля през куп от тела в десния ъгъл на вратата. В 26-та обаче Анастасиос Донис изравни след красив гол от далечно разстояние. Почивката дойде при този малко очакван резултат.

През втората част Байерн все пак взе своето. Първто автогол на Кристиян Гентнер изведе отново шампионите напред, а след това и Леон Горецка вкара с глава за 3:1. Крайният резултат оформи Роберт Левандовски шест минути преди края на редовното време с 11-то си попадение през този сезон в немския шампионат.

Така Байерн продължава да изостава на шест точки от Борусия Дортмунд и е само на три пред третия Борусия Мьонхенгладбах. В следващия кръг баварците гостуват на Байер Леверкузен в опит да продължат успешната си победа серия.