Златните младоци сътвориха нов, категоричен успех за Монако

859 0

Приятната изненада във френската Лига 1 Монако взе пореден скалп в победния си път. "Монегаските" разбиха с 3:0 Каен в мач от 30-ия кръг на шампионата и събраха 71 точки на върха. Това е с 6 повече от втория ПСЖ, но парижани имат и мач по-малко.

Успехът над Каен бе четвърти пореден за Монако в първенството и 13-и мач без загуба.

Попаденията бяха дело на двама от младите звезди на тима. Два гола вкара 18-годишният Килиан Мбапе, а един добави 23-годишният Фабиньо.

Мбапе откри в 13-ата минута, а в началото на втората част се разписа и Фабиньо, от дузпа. Тя бе дадена за нарушение на Дамиан Да Силва, който отърва червения картон.

Мбапе оформи крайния успех в 81', а 3 минути след това Фабиньо можеше да направи успеха и по-изразителен, но стреля встрани от вратата.

Каен е 16-и в класирането с 32 точки в актива.