1416 0

Отборът на Пари Сен Жермен се наложи над Лил с 2:1 у дома и записа уникално постижение - стана първият клуб от петте най-силни първенства в Европа, който успява да спечели стартовите си 12 мача от шампионата. Рекордьор досега бе Тотнъм, който през далечния сезон 1960/61 тръгва с 11 успеха.

Под ръководството на Томас Тухел френският гранд победи на свой терен Кан (3:0), Анже (3:1), Сент Етиен (4:0), Реймс (4:1), Лион (5:0), Амиен (5:0) и Лил (2:1), а като гости - Гингам (3:1), Ним (4:2), Рен (3:1), Ница (3:0) и Марсилия (2:0).

Снощната победа не дойде никак лесно и Килиан Мбапе успя да разпечата вратата на гостите в 70-ата минута с премерен изстрел извън наказателното поле. Неймар удвои преднината в 84-ата минута, а в продължението Никола Пепе върна един гол от дузпа.

ПСЖ е начело в класирането с пълен актив от 36 точки, следващ съперник на Неймар и компания ще бъде Монако на 11 ноември. Лил е на втора позиция с 25 точки.