Тулуза препъна ПСЖ на "Парк де Пренс"

3687 0

Тулуза спря набралия скорост Пари Сен Жермен във френската Лига 1. Двата тима завършиха 0:0 в мач от 26-ия кръг на първенството.

Парижани показаха надмощие почти в целия ход на мача, но отличната игра в защита донесе точката на по-скромния тим.

ПСЖ имаше претенции за дузпа през първото полувреме заради игра с ръка, но реферът не ги зачете.

Единсон Кавани успя да разтресе гредата преди почивката, но двете нули на таблото се запазиха.

Шампионите тръгнаха настървено в атака след почивката, но нова греда спаси гостите.

Треньорът на Тулуза Паскал Дюпра бе изгонен в 76-ата минута заради разгорещен протест в една ситуация, в която той искаше да бъде отсъдено нарушение за неговия отбор.

Пари Сен Жермен заема временно второто място в класирането, докато съперникът им е осми. Отборът на Унай Емери има 56 точки, Тулуза е с 34.

ПСЖ беше в серия от 3 поредни победи в шампионата.