Тиаго Силва класира ПСЖ на 1/2-финал за Купата

Снимка: Guliver/Getty Images

972 0

Пари Сен Жермен се класира за полуфиналите на Купата на Франция след победа над Метц. Шампионът на Франция се наложи над съперника си с 2:0 у дома.

След няколко пропуска ПСЖ откри резултата в 27-ата минута. Ди Мария центрира от корнер, а Тиаго Силва, който бе оставен непокрит, скочи и прати топката в далечния ъгъл.

До края на полувремето домакините записаха още няколко пропуска, а вратарят на Метц се отличи със спасяване.

Поредицата пропуски за ПСЖ продължи и след почивката. Капитанът Тиаго Силва отново взе нещата в свои ръце и направи резултата 2:0 в 72-ата минута. Бразилецът се възползва от нов корнер и отново бе точен с глава.

Останалите полуфиналисти в турнира са Нанси, Монако и Бордо.