ПСЖ спечели Суперкупата след разгром в дебюта на Буфон (ВИДЕО)

1447 0

Пари Сен Жермен разби Монако с 4:0 и започна сезона с трофей, спечелвайки Суперкупата на Франция. С два гола в срещата се отчете крилото Анхел Ди Мария.

Аржентинецът откри резултата в 33-ата минута, като се разписа от пряк свободен удар. Нкунку удвои 7 минути по-късно, след като получи чудесен пас в наказателното поле и не сгреши.

Другите две попадения паднаха през втората част. В 67' Тимоти Уеа направи резултата класически в полза на парижани, а четвъртото попадение Ди Мария вкара в добавеното време. Той е изведен сам срещу вратаря от Адриен Рабио и успя да го преодолее за 4:0.

Мачът бе дебютен за вратаря Джанлуиджи Буфон в състава на ПСЖ. За негова радост италианецът запази вратата си суха. Суперзвездата на тима Неймар пък започна на резервната скамейка и се появи в игра в последния четвърт час.