ПСЖ постави рекорд във Франция след боя над Тулуза

2842 0

Френският шампион ПСЖ постави рекорд във френското първенство. Това се случи при победата над Тулуза с 4:0 у дома в двубой от трети кръг на Лига 1. Парижани вече бележат минимум един гол в продължение на 41 мача от шампионата.

Началото на разгрома постави Ерик Чупо-Мотинг в 50-ата минута, а в 55-ата защитникът на Тулуза Матьо Гонсалвес си отбеляза автогол. В 75-ата минута Чупо-Мотинг оформи дубъл, а последният гол в срещата реализира Маркиньос в 83-ата мин. С актив от 6 точки ПСЖ заема трето място в класирането. В следващия кръг тимът на Томас Тухел гостува на Метц.

Вчера пък стана ясно, че ПСЖ е намерил заместника на напускащия Неймар. Новата звезда на парижани ще им струва 100 милиона евро и ще дойде от английската Висша лига. Повече по темата може да откриете тук.