ПСЖ мачка във Франция и без звездното си трио

Снимка: Gulliver/GettyImages

652 0

Действащият носител на Купата на Франция Пари Сен Жермен се справи без проблеми с Дижон за класически успех с 3:0, който класира тима на Томас Тухел за полуфиналите на надпреварата. Парижани бяха без звездното си трио в атака Единсон Кавани, Неймар и Килиан Мбапе, но шампионите не изпитаха затруднения срещу по-непретенциозния си съперник и дори можеха да спечелят с по-голяма разлика.
Исландският вратар на дижонци Рунар Рунарсон направи няколко блестящи спасявания под рамката, но нямаше отговор за двете попадения на крилото Анхел Ди Мария и това на Тома Муние. Аржентинският атакуващ футболист откри резултата в 8-та минута с брилянтен прехвърлящ удар от границата на наказателното поле след отличен пас на Юлиан Дракслер.
След около половин час двамата отново комбинираха, като бившият играч на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид отново бе в прегръдките на съотборниците си. Защитникът на Дижон Фоуад Чафик попречи на аржентинеца да оформи своя хеттрик през първата част, след като изчисти коженото кълбо от голлинията, докато Хулио Таварес уцели гредата при една от редките атаки на гостите.
През второто полувреме Рунарсон отрази на два пъти сигурни попадения при удари на Дракслер, но нямаше какво да стори в 76-та минута, когато Ерик Чупо-Мотинг намери Муние, който оформи крайното 3:0. В останалите четвъртфинали Рен приема у дома втородивизионния Орлеан и Лион е домакин на Каен в сряда, а Нант гостува на четвъртодивизионния Витер на 6 март.