Безредици прекъснаха на два пъти дербито между Монпелие и Ним

Снимка: Getty Images/Gulliver

3155 0

Срещата между отборите на Монпелие и Ним от френската Лига 1 беше прекъсвана на два пъти заради безредици по трибуните. Първият път играта беше прекъсната в шестата минута на първото полувреме, след като под напора на феновете загражденията зад двете врати бяха съборени.

В 80-тата минута, при резултат 3-0 в полза на домакините, съдията отново прекъсна играта — този път заради проникнал на терена привърженик на Монпелие. Футболистите от отбора се отправиха към трибуните, за да опитат да успокоят феновете, докато играчите на Ним след инцидента напуснаха игралното поле и се прибраха в съблекалните.

Мачът продължи след повече от 30-минутна пауза и приключи при краен резултат 3-0 за Монпелие, които вече заемат второ място в класирането с 15 точки. Попаденията през първата част отбелязаха Ойонго и Анди от дузпа, а в 78' се разписа Лаборде. Ним е на 14-то място с 9 точки.