Балотели дебютира с гол за Марсилия при загуба (ВИДЕО)

Снимка: Getty Images / Guliver

974 0

Лил победи Олимпик Марсилия с 2:1 като гост в мач от 22-ия кръг на френската Лига 1, игран на "Стад Велодром“. Двубоят бе дебют за новото попълнение на Марсилия Марио Балотели, който финализира трансфера си от Ница преди два дни, като италианският нападател влезе от пейката в края, за да се разпише в дебюта си за новия тим.

Това обаче не бе достатъчно за домакините да избегнат загубата. Николас Пепе даде преднина Лил точно преди почивката, а в 67-та минута халфът на Марсилия Флориан Товен бе изгонен за два жълти картона. В самия край Пепе отбеляза втори гол за "песовете“, преди Балотели да вкара почетното попадения за домакините и да оформи крайното 1:2.

След този успех Лил се утвърди на втората позиция в класирането, на 10 точки зад лидера ПСЖ, който е изиграл и три мача по-малко. Марсилия заема 7-ма позиция в подреждането с актив от 31 точки.