Тотнъм обърна Арсенал в мач с редица грешки в защита

Снимка: Gulliver/GettyImages

2620 0

Отборът на Тотнъм спечели Дербито на Северен Лондон срещу Арсенал. Играчите на Жозе Моуриньо стигнаха до пълен обрат, след като изоставаха в средата на първата част. Александър Лаказет даде преднина на гостите след бомбен удар отдалеч. Впоследствие Хюн-Мин Сон изравни, а през в края на втората част Тоби Алдервейрелд донесе победата на "шпорите".

По този начин Тотнъм вече събира актив от 52 точки и изпреварва Арсенал на 8-мото място в класирането във Висшата лига. "Артилеристите" са 9-ти с 50 пункта. А ето и всичко по-интересно от срещата.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

Още в първата минута Лукас Моура опитва далечен удар по посока на вратата на Мартинес. В 10-тата минута Хари Кейн получи чудесен шанс да открие резултата. Лукас Моура го изведе с чудесен пас по въздуха, но капитанът на английския национален отбор не успя да прехвърли Мартинес.

В 13-тата минута гостите на свой ред достигнаха до опасност пред вратата на "шпорите". Ектор Бейерин проби отдясно и подаде на Обамеянг, който обаче не успя да уцели топката. Тя попадна в Тиърни, който стреля неточно.

В 17-тата минута Арсенал стигна до откриващо попадение. Серж Орие загуби топката в близост до наказателното си поле, а Гранит Джака се пребори за нея. Впоследствие тя стигна до Александър Лаказет, който с мощен удар я заби в мрежата на Юго Лорис - 0:1!

Само две минути по-късно обаче Тотнъм стигна до изравняването. Сеад Колашинац направи глупава грешка, след като върна лошо топката към Давид Луис. Бразилецът не успя да я увладее и Хюн-Мин Сон я открадна и прехвърли Емилиано Мартинес, за да изравни резултата - 1:1!

В 31-вата минута Бен Дейвис отправи невероятен удар от 30 метра, който разтресе напречната греда на вратата на Емилиано Мартинес. Секунди след това Арсенал отвръща чрез удар от дистанция на Никола Пепе. В 40-тата минута "артилеристите" стигнаха да добър шанс да обстрелват вратата на Лорис от свободен удар. Обамеянг стреля, но шутът му премина покрай вратата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

В 53-тата минута футболистите на Арсенал разиграха добре, като топката достигна до Ектор Бейерин. Испанският бек обаче бе блокиран. Малко след това и Шкодран Мустафи опита да обстрелва вратата на Лорис. В 59-тата минута и Арсенал уцели греда. Александър Лаказет намери Обамеянг, като габонецът стреля в страничния стълб на вратата на Лорис.

В 70-тата минута Хари Кейн се пребори за една топка покрай тъчлинията и успя да пробие опасно в наказателното поле на Арсенал. Англичанинът преодоля Мустафи и подаде към Сон, но кореецът не успя да завърши атаката. В 79-тата минута Арсенал разиграха добре. Бейерин стреля, но ударът му бе блокиран. Впоследствие Обамеянг стеля, а Лорис отрази удара му.

В 80-тата минута Хари Кейн бе изведен по отличен начин от Лукас Моура, но бе блокиран. Впоследствие обаче Тоби Алдервайрелд изведе Тотнъм напред след като с глава засече центриране от ъглов удар - 2:1!

В 86-тата минута Хюн-Мин Сон имаше шанса да реализира още един гол, но ударът му бе блокиран от Емилиано Мартинес.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ТОТНЪМ:
Юго Лорис, Серж Орие, Тоби Алдервейрелд, Давинсон Санчес, Бен Дейвис, Хари Уинкс, Муса Сисоко, Джовани Ло Селсо, Лукас Моура, Хюн-Мин Сон, Хари Кейн

АРСЕНАЛ:
Емилиано Мартинес, Шкодран Мустафи, Давид Луис, Сеад Колашинац, Ектор Бейерин, Кийрън Тиърни, Гранит Джака, Дани Себайос, Никола Пепе, Пиер-Емерик Обамеянг, Александър Лаказет

ПРЕДИ ДВУБОЯ:

Отборът на Тотнъм не се намира в най-доброто си състояние след подновяването на сезона във Висшата лига. „Шпорите“ спечелиха трудно при домакинствата си на Уест Хям и Евертън и записаха поражение в гостуването си на Шефилд Юнайтед. В последния кръг играчите на Жозе Моуриньо не успяха да спечелят на гости на опашкаря Борнемут, завършвайки 0:0.

Арсенал записа две последователни загуби при рестарта на Висшата лига. Впоследствие обаче футболистите на Микел Артета се посъвзеха и регистрираха три поредни успеха без дори да допуснат попадение във въпросните срещи. В последния си двубой „топчиите“ завършиха 1:1 при домакинството си на Лестър. Двата тима вече се изправиха един срещу друг по-рано през сезона, като тогава на „Емиратс“ срещата завърши при равенство 2:2.