Манчестър Юнайтед иска трофей, а Златан запази надеждите живи

956 0

Манчестър Юнайтед се добра до четвъртфиналите на ФА къп, след като стигне до пълен обрат в гостуването си на Блекбърн, печелейки с 2:1 двубоя от 5-ия кръг на надпреварата.

Срещата започна отчайващо за гостите, които допуснаха гол още в 17'. Емнеш направи за смях халфовете на Жозе Моуриньо, след което пусна убийствен пас за Греъм - удар и 1:0 за Блекбърн.

Все пак до края на полувремето Маркъс Рашфорд успя да изравни. В 27' Михтарян даде отличен 30-метров пас за нападателя, който остана сам срещу вратаря, преодоля го и реализира - 1:1.

Двубоят отиваше към преиграване, но резервата Златан Ибрахимович реши всичко. Пол Погба даде дълъг пас зад защитата към нападателя, който умело изчака топката и я засече нееспасяемо във вратата - 1:2.

В ранния двубой Тотнъм удари Фулъм с 3:0 и също попадна сред четвъртфиналистите в турнира.