Вратарска издънка и червен картон не спряха Тотнъм за победа, Челси също с успех

1635 0

В мач от седмия кръг на Висшата лига Тотнъм победи Саутхемптън на своя стадион. "Шпорите" надвиха с 2:1, въпреки че останаха с човек по-малко още през първото полувреме.

Ндомбеле откри за лондончани в 24-ата минута. Седем минути по-късно "шпорите" останаха с човек по-малко на терена, след като бе изгонен защитникът Серж Орие. Така в края на първата част Дани Ингс изравни за "светците". Той се възползва от груба грешка на вратаря и капитан на Тотнъм - Уго Лорис.

Все пак домакините показаха нерви и воля и успяха да стигнат до успеха. Това се случи преди края на първото полувреме, когато Хари Кейн завърши с удар в долния десен ъгъл добра атака на своя отбор. В класирането тимът на Маурисио Почетино зае четвъртото място. Днешният им съперник е на 14-а позиция.

В друг мач от кръга Челси победи Брайтън с 2:0 на своя "Стамфорд Бридж". Авторите на двете попадения станаха Уилиан (76') и Жоржиньо, като полузащитникът бе точен от дузпа (50').