Венгер разкри дали Жиру остава в Арсенал

903 0

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер изключи варианта Оливие Жиру да премине в друг отбор по време на зимния трансферен прозорец.

"Жиру е важен играч за нас. Защо да продаваме толкова ценен футболист? Неговото бъдеще зависи от нас. Това, че му се удаде да вкара в изминалия кръг е забележително. Виждам в него качествата за основен играч", коментира Венгер, цитиран от агенция БГНЕС. Контрактът на французина е до лятото на 2019 г.

През уикенда Жиру влезе като резерва в средата на второто полувреме и отбеляза изравнителния гол за 1:1 срещу Саутхямптън в 88-ата минута. 31-годишният футболист повтори рекорда за най-много голове за един отбор след влизане като резерва. Жиру се изравни с Оле-Гунар Солскяр, който има 17 гола за Манчестър Юнайтед.