1272 0

Ливърпул поведе в класирането на Висшата лига, след като разби Кардиф Сити с 4:1 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига, игран на стадион "Анфийлд“. Двубоят започна отлично за "червените“ и те поведоха в резултата още в 10-та минута чрез Мохамед Салах.

Вторият гол за домакините падна в 66-та минута и бе дело на Садио Мане, но 11 минути по-късно Калъм Патерсън върна надеждите на „синигерите“. В заключителните минути на двубоя възпитаниците на Юрген Клоп стигнаха до нови два гола. В 84-та минута Джердан Шакири отбеляза първия си гол за Ливърпул след подаване от Салах, а три минути след това египетският национал асистира и на Мане за крайното 4:1.

След този успех Ливърпул поведе еднолично в класирането на Висшата лига с 26 точки три повече от втория Манчестър Сити, който в понеделник гостува на Тотнъм. Отборът на Кардиф остава на 17-та позиция с актив от пет точки.