В епичен английски трилър Ливърпул успя да надделее над Арсенал

Снимка: Guliver/GettyImages

1349 0

Английската Висша лига се завърна през този уикенд, а още в първия кръг видяхме невероятен трилър на "Емиратс". Арсенал загуби с 3:4 домакинския си двубой срещу Ливърпул, а двата отбора оправдаха очакванията за страхотно зрелище и много голове.

Двубоят почна по-добре за домакините, които още в 30' получиха право да бият дузпа след изключително глупав фаул на Алберто Морено. Уолкът изпусна наказателния удар, но само минута по-късно след пас на Иуоби бившият английски национал се разписа за 1:0.

"Артилеристите" играха изключително добре до края на полувремето, но Ливърпул изравни. В добавеното време Коутиньо стреля магически от пряк свободен удар и изравни резултата - 1:1 до почивката.

След 15-те минути пауза Ливърпул излезе на терена и попиля своя съперник. Още в 48' Адам Лалана се разписа след брилянтно отиграване след центриране на Вайналдуум.

Само няколко минути по-късно Коутиньо отново се разписа за 1:3, а след отлична акция Мане успя да направи 1:4. Резултатът обаче изигра лоша шега на мърсисайдци, след като Арсенал се върна в мача с голове на Чембърлейн (65) и Чеймбърс (75).

До края обаче Арсенал не успя да изравни, а Ливпърпул записа едва 2-ата си победа в последните 21 мача в Лондон.