Тотнъм отново е на трето място след победа срещу Лестър

Снимка: Getty Images/Gulliver

1114 0

Тотнъм успя да победи отбора на Лестър с 2:0 като гост в среща от 16-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" надделяха с 2:0 в скучен двубой и се доближиха на шест точки от лидера Ливърпул с този успех.

Двата отбора не впечатлиха особено с игра, като през първата част нямаше точни удари. До първият такъв се стигна в самия край, когато Хьон Мин Сон откри резултата. Топката стигна до него вдясно на наказателното поле, той напредна и от границата му прати неспасяем фалцов удар за 1:0.

По-малко от четвърт час след подновяването на играта той асистира на Деле Али да вкара втория гол и да сложи край на интригата. С тези три точки Тотнъм има вече 36 в актива си на третата позиция и са с пет по-малко от втория Манчестър Сити и на 6 зад лидера Ливърпул. Лестър пък остава едва девети с 22 точки.