Саутгейт със смел план как Англия да надгради на Евро 2020

1020 0

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт има планове сериозно да преустрои националния отбор. Намеренията на специалиста са да интегрира няколко от младите футболисти, спечелили Световното по футбол до 17 години, в А-отбора. Новият тим, който ще е смесица от опит и младост, ще бъде готвен за успех на Евро 2020, съобщава "The Sun".

Саутгейт ще започне да вика в мъжкия национален отбор талантите Фил Фоден, Джейдън Санчо, Калъм Хъдсън-Одой и Райън Сесеньон. Всички към момента са на по 17-18 години. Треньорът планира и да върне в отбора Люк Шоу, Рос Баркли, Джо Гомес и Хари Уинкс.

Както е известно, на Световното първенство по футбол 2018 Англия бе една от изненадите, след като се класира на полуфинал. В крайна сметка Хари Кейн и компания завършиха на четвърто място и останаха без медал.