Рожба на Манчестър Юнайтед спаси Сити в дебюта на Гуардиола

1301 0

Манчестър Сити стигна до измъчена победа с 2:1 над Съндърланд в дебютния двубой на Хосеп Гуардиола в Премиър лийг. Така за пръв път от 2009 година насам "гражданите" стигат до успеха в първия кръг на елита.

Грандът тръгна добре в двубоя, след като Рахийм Стърлинг спечели дузпа, точно изпълнена от Серхио Агуеро още в първите 15 минути на двубоя.

Оттам нататък обаче "гражданите" не показаха нищо интересно, въпреки постоянните ротации в предни позиции. Напротив, "черните котки" изпуснаха две отлични положения след спасявания на Вилфред Кабайеро.

През второто полувреме нещата не се промениха, а Съндърланд наказа пасивната игра на Сити. Джак Родуел изведе Дефо сам срещу вратаря и английският национал реализира за 1:1, 18 минути преди края.

Дейвид Мойс реши да пази резултата и вкара двама защитници, включително и Пади МакНеър - привлечен преди дни от Манчестър Юнайтед.

Именно той обаче реши всичко в срещата. След пробив на Навас по аутлинията той пусна пас, успореден на голлинията. Играч на Сити се размина, но МакНеър засече с глава в собствената си врата и донесе победата на "гражданите".