Норич е шампион на Чемпиъншип, ето кои са плейофите за Висшата лига

Снимка: Getty Images/Gulliver

2423 0

В последния кръг от Чемпиъншип Норич победи Астън Вила с 2:1 като гост и си осигури шампионската титла. Отборът вече си беше осигурил промоцията за Висшата лига за следващия сезон, но след късен гол на Марио Вранчич, реализиран в 86-ата минута, си гарантираха и титлата.

"Канарчетата" спечелиха титлата във второто ниво на английския футбол за четвърти път в своята история след 1972, 1986 и 2004 г. Другият отбор, който също си бе гарантирал място е Шефилд Юнайтед, който остана на второ място.

В плейофите за последното място в елита ще участват Лийдс, Уест Бромич, Астън Вила и Дарби Каунти. В полуфиналите на плейофите Дарби Каунти ще се изправи срещу Лийдс, докато Астън Вила ще срещне Уест Бромич.

А как Лийдс рискува промоцията си в елита в името на феърплея - вижте в този материал.