Ливърпул все още е далеч от финала на "Уембли" (ВИДЕО)

Снимка: Guliver/Getty Images

898 0

Ливърпул засега е далеч от "Уембли" за мечтания финал в турнира за Купата на лигата срещу Манчестър Юнайтед, защото изненадващо отстъпи с 0:1 на Саутхемптън в битката за място на заключителния двубой.

Още в 20-ата минута "светците" посякоха съперника си чрез Нейтън Редмънд, който се възползва от чудесна асистенция на Джей Родригес. Въпреки че оставаха достатъчно минути до края, мърсисайдци не само не стигнаха до чисто положение пред вратата на Фрейзър Форстър, а можеше и да получат още попадения.

Саутхемптън бе отличен на контраатака и особено през второто полувреме изпусна да откаже съвсем възпитаниците на Юрген Клоп. Независимо от експерименталния състав, никой в Ливърпул няма да бъде доволен от резултата на "Сейнт Мери Стейдиъм".

Все пак, реваншът на "Анфийлд" предоставя възможност на "червените" да измият спомена от безцветното си представяне.

Ливърпул гони шесто класиране за финала в последните си седем участия на полуфиналите (общо 17 присъствия в топ 4 на турнира), докато за Саутхемптън това е трети полуфинал в историята и само веднъж "светците" са прескачали тази фаза - през 1979 година.

Southampton 1-0 Liverpool All Goals... by replayvostfr