Лестър прегази Нюкасъл и се настани в топ 3

Снимка: Getty Images/Gulliver

1072 0

Лестър не остави никакви шансове на Нюкасъл и разгроми съперника си с 5:0 в предпоследна среща от седмия кръг на английската Висша лига.

Резултатът бе открит от Рикардо Перейра в 16-та минута, а асистенцията даде Айосе Перес. До края на първата част не паднаха нови попадения, но гостите останаха с човек по-малко след директния червен картон на Айзък Хейдън.

През второто полувреме феновете на „Кинг Пауър Стейдиъм“ се насладиха на нови четири безответни гола. Джейми Варди записа дежурното си попадение в 54-та минута, а три по-късно Пол Дъмет си вкара автогол. В 64-та Варди вкара втория си гол в мача, а Уилфред Ндиди оформи крайния резултат в заключителните минути.

Така, Лестър се изкачи обратно в топ 3 с актив от 14 точки, докато Нюкасъл остава в зоната на изпадащите. В следващия кръг за „лисиците“ предстои гостуване на лидера Ливърпул, който до момента е без грешка в първенството, а „свраките“ приемат у дома Манчестър Юнайтед