Хеттрик на Моура прати Тотнъм обратно в тройката

810 0

Тотнъм спечели трети пореден мач на своя нов стадион, след като в среща от 33-ия кръг на Висшата лига победи последния Хъдърсфилд с 4:0. Маурисио Почетино бе дал почивка на голяма част от своите титуляри, а звездите Хари Кейн и Деле Али не попаднаха в групата за мача поради контузии.

Въпреки това, „шпорите“ нямаха затруднения и с успеха се върнаха на третото място в класирането. Резултатът бе открит в 24-та минута от Виктор Уаняма, който демонстрира завидна техника в наказателно поле. Той преодолея защитник и вратаря на гостите, за да се разпише на празна врата. Голяма роля за попадението имаше Фернандо Йоренте, който гърдира друг бранител на Хъдърсфилд.

Три минути след попадението Лукас Моура удвои. Бразилецът се възползва от пас на Муса Сисоко и със силен изстрел по диагонал направи 2:0. В заключителните минути на мача Моура вкара още два гола след завършващи подавани на Ериксен и Сон, за да оформи своя първи хеттрик с екипа на Тотнъм.