Фиго след благотворителния мач: В Ливърпул са късметлии, че имаха играч като Джерард

Снимка: Gulliver/GettyImages

876 0

Бившият играч на Реал Мадрид Луиш Фиго се изказа ласкаво за легендата на Ливърпул Стивън Джерард след благотворителния мач, който двата тима изиграха вчера. Легендите на мърсисайдци победиха на "Анфийлд" колегите си от мадридския гранд с 4:3, а Стиви Джи бе замесен и в четирите гола. Той асистира за първите два, спечели дузпа за третия и сам вкара четвъртия гол, а освен това нацели и напречната греда през втората част.

"Имаше момент от кариерите ни, в който можехме да играем заедно. Всички знаят за интереса на Реал към Джерард. Не веднъж и два пъти той е доказвал, че е сред най-добрите футболисти в света в средата на терена. Жалко, че не можах да играя с него, но в Ливърпул са късметлии, защото той показа таланта и желанието си за игра пред своите хора, тук, на "Анфийлд", заяви португалецът.

През февруари Джерард обяви, че слага край на кариерата си и се зае с треньорски функции в Ливърпул.