Челси пречупи Саутхямптън и настигна Манчестър Юнайтед

Снимка: Getty Images/Gulliver

1010 0

Шампионът Челси стигна до минимален домакински успех, побеждавайки Саутхямптън с 1:0 на „Стамфорд Бридж“.

През първата част отборът на Антонио Конте изцяло доминира, но не съумя да реализира шансовете си. В добавеното време на полувремето Алонсо все пак се разписа от пряк свободен удар.

Второто полувреме гостите можеха да стигнат и да изранително попадение. В 62' влезлият като резерва Чарли Остин бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но стражът на Челси се намеси по невероятен начин и изби топката. 20-ина минути преди края на мача Фабрегас вкара за втори път топката във вратата на Форстър, но попадението правилно бе отменено заради засада на Азар, който подаде топката.

По този начин „сините“ от Лондон се изравниха по точки с втория Манчестър Юнайтед, който утре гостува на УБА. „Светците‘ се намират на 12-то място с актив от 18 точки.