Челси пребори Норич след дузпи и продължава напред за ФА Къп

Снимка: Gulliver/GettyImages

1145 0

Шампионът на Англия Челси се класира изключително драматично за четвъртия кръг в турнира за ФА Къп. На своя „Стамфорд Бридж“ лондончани се наложиха с 6-4 след изпълнение на дузпи в преиграването с Норич.

Редовното време завърши 1:1 след попадения на Миши Батшуай за домакините в 55-ата минута и Джамал Люис в 93-ата. В последвалите продължения „сините“ останаха в намален състав, след като червени картони получи Педро и Алваро Мората.

При дузпите обаче играчите на Антонио Конте бяха безпогрешни и след 5:3 елиминираха своя съперник.

В следващия кръг шампионите ще се изправят срещу състава на Нюкасъл.

Място в следващата фаза на турнира намериха още тимът на Суонзи, който се наложи с 2:1 над Уулвърхемптън и Уиган, победил с 3:0 Борнемут.