Арсенал поведе с 2:0, но "орлите" ги "накълваха" в дербито на Лондон

1655 0

Английският гранд Арсенал продължава с колебливите си изяви през сезона. Този път "артилеристите" загубиха "спечелен мач" срещу Кристъл Палас, завършвайки наравно 2:2 в дербито на Лондон от десетия кръг на Висшата лига.

След десет минути игра "топчиите" вече водиха с 2:0 в резултата. Изненадващото бе, че попаденията бяха дело не на атомната атака на "червените", а на двамата централни бранители - Сократис Папастатопулос и Давид Луис, които се разписаха през две минути разлика.

В 32-рата минута Палас успя да върне едно попадение, след като получи дузпа, реализирана от Лука Миливоевич. В началото на втората част пък Джордан Аю прониза мрежата на домакините за втори път, изравнявайки резултата, а до края на срещата не паднаха повече попадения.

Арсенал записа четвърто равенство от началото на кампанията, което за момента им отрежда пето място с актив от 16 точки - на 12 от лидера Ливърпул. Кристъл Палас пък се задържа плътно зад своите съграждани на шестото място с 15 пункта.