Арсенал и Ман Сити с разгромни победи в Купата на Лигата (СНИМКИ)

1756 0

Отборите на Манчестър Сити и Арсенал постигнаха убедителни победи в първите си мачове за сезона в Купата на Лигата. Шампионът на Англия надигра като гост Престън с 0:3, докато "артилеристите" разгромиха Нотингам Форест с 5:0 на "Емиратс".

"Гражданите", подобно на мача с Борнемут, решиха срещата още през първата част, когато паднаха и трите попадения в срещата. Рахим Стърлинг откри в 19-ата минута, а в заключителните 10 минути от полувремето по един гол отбелязаха Габриел Жезус и Райън Ледсън (автогол).

Двубоят за Арсенал не започна толкова убедително, колкото завърши. "Топчиите" откриха резултата едва след половин час игра, когато Габриел Мартинели се разписа. До 70-ата минута Нотингам задържаше минималната преднина на своя съперник, но умората сякаш стана непреодолимо препятствие и гостите рухнаха в заключителните 20 минути на "Емиратс".

В 71-вата минута Роб Холдинг удвои, а шест минути по късно Джо Уилок направи резултата 3:0. До края на срещата Нелсон и Мартинели отбелязаха по още един гол за "червените", които продължават напред към 1/4-финалите на турнира с приповдигнато настроение.