Реал Мадрид се скъса да пропуска, но не допусна изненада с Шахтьор (ВИДЕО)

3384 0

Реал Мадрид продължи безгрешното си представяне в Шампионска лига, след като спечели домакинството си на Шахтьор Донецк с 2:1. Срещата бе част от третия кръг от груповата фаза, а крайният резултат от срещата бе оформен още през първата част. По този начин възпитаниците на Анчелоти оглавиха временното класиране на група „F“ с девет точки, а украинският гранд остана на втора позиция с 4 пункта. Лайпциг и Селтик допълват групата, след като „биковете“ се наложиха през днешния ден над „детелините“.

В герои за европейските шампиони се превърнаха талантите Родриго и Винисиус, докато Зубков се отчете със страхотно попадение в края на първата част. Той събуди „миньорите“, които създадоха още няколко чисти положения до последния съдийски сигнал на полувремето, но до равенство не се стигна.

„Белият балет“ поведе след 13 минути, когато гостуващата отбрана не успя да спре голмайсторът, който без да губи време се възползва и направи защитника безпомощен. След още четвърт час Родриго се превърна в асистент на Винисиус, който завърши чудесно нападение на домакините. В 39-тата минута дойде и последното попълнение, при което младият Зубков впечатли неутралните зрители.

През втората част един от най-ефективните пред вратите бе Карим Бензема, но той отново не успя да стигне до попадение. Французинът увеличи натиска си в края на мача, но резултатът остана непроменен – 2:1. В добавеното време „кралете“ нацелиха и греда чрез Асенсио.

Първо полувреме:

Гол! Бразилската звезда Родриго откри в 13-тата минута, след като отбраната на гостите не се справи по най-добрия начин с латиноамериканеца и му даде възможност да стреля от разстояние. Той обаче отправи добър удар и направи Трубин безпомощен! 1:0!

Гол! В 28-ата минута домакините удвоиха преднината си след второто попадение на Винисиус от началото на кампанията в Шампионска лига. Той завърши чудесна атака на съотборниците му, а в асистент се превърна първият голмайстор - Родриго. 2:0!

Реал Мадрид не остави никакви шансове на гостите през първият половин час, като през това време Карим Бензема се отчете с два пропуска, докато в нападението на "миньорите" лисваше нужната острота.

Гол! В 40-тата минута украинският гранд върна едно попадение. Олександър Зубков бе точен във вратата на Лунин, след като Алаба забрави непокрит голмайстора. Украинецът се възползва от чудесно центриране от левия фланг и с удар от въздуха намали разликата! 2:1!

Второ полувреме:

Първите двадесетина минути минаха под идеите на "белия балет", които контролираха срещата във всички отношения. Те обаче допуснаха противниковия тим на няколко пъти да стреля, но до попадение не се стигна.

Бензема и компания също отправиха близо десет удари за кратко време, но късметът не бе на тяхна страна и също не успяха да успокоят феновете си с трето попадение.

Стартови състави:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 2. Даниел Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Давид Алаба, 23. Менди, 15. Федерико Валверде, 18. Чуамени, 8. Тони Кроос, 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Шахтьор Донецк: 81. Трубин, 26. Юхим Конопля, 22. Матвиенко, 5. Валерий Бондар, 15. Михайличенко, 6. Степаненко, 10. Михайло Мудрик, 8. Судаков, 21. Бондаренко, 9. Мариан Швед, 11. Олександър Зубков

Преди мача:

Двата тима заемат първите две позиции в група "F", след като Реал спечели първите си две срещи, а украинският гранд събра четири точки. Днес за домакините отсъстват Куртоа и Себайос, като са определяни за безспорни фаворити в срещата.

Те обаче завършиха наравно в последната си среща през седмицата - 1:1 с Осасуна в Мадрид, докато Шахтьор разби Металист като гост със 6:1. Възпитаниците на Карло Анчелоти ще са мотивирани до краен предел да се върнат на победния път.

Отборите са в една група в Шампионска лига за трети пореден сезон, като първия път украинците спечелиха и двете срещи, докато миналата година това бе сторено от "кралския клуб".