Байерн отново наказа Тотнъм и единствен излезе от групите с шест победи

4749 0

Немският шампион Байерн Мюнхен надигра Тотнъм с 3:1 на "Алианц Арена" в последен шести мач от груповата фаза на Шампионска лига. Баварците се превърнаха в единствения отбор през настоящата кампания, който излиза от групите с шест победи и пълен актив от 18 точки.
Още в 14-ата минута Кингсли Коман изведе "червените" напред в резултата. Шест минути по-късно Райън Сесеньон успя да изравни за гостите от Англия. В края на първата част обаче влезлият като резерва Томас Мюлер отново изведе баварците напред в резултата.
През втората част и Филипе Коутиньо успя да се разпише, за да оформи крайното 3:1.

През втората част и Филипе Коутиньо успя да се разпише, за да оформи крайното 3:1. По този начин Байерн завърши на върха в група В, докато Тотнъм остана втори с 10 пункта. В другия мач от групата Олимпиакос победи Цървена звезда с 1:0 и изпревари сръбския гранд за третото място, осигуряващо участие в Лига Европа.

В 12-ата минута домакините бяха много близко до откриване на резултата, но късмет покри "шпорите". Центриране отляво се озова на кръка на включилия се в наказателното поле Бенжамен Павар, който стреля, но ударът му бе отразен от Лорис. При добавката Тиаго отправи удар, който обаче отново бе уловен от стража на Тотнъм.

Две минути по-късно баварците откриха резултата. Гнабри успя да изведе Коман на чиста позиция за стрелба, а французинът преодоля Лорис с елегантен удар в далечния ъгъл - 1:0.

В 20-ата минута на двубоя обаче Тотнъм отвърна на удара. Лондончаните организираха отлична атака с няколко комбинации, които матираха отбраната на Байерн, а офанзивата бе завършена с мощен удар на Райън Сесеньон, който остави безпомощен Нойер - 1:1.

Осем минути по-късно влезлият като резерва Томас Мюлер на мястото на контузения Коман едва не вкара втори гол за домакините. Иван Перишич проби по левия фланг, откъдето центрира към наказателното поле, а Мюлер се промуши между двама защитници на Тотнъм, за да стреля от непосредствена близост, но топката премина встрани от целта.

В 38-ата минута Байерн отново можеше да излезе напред в резултата. Серж Гнабри отправи страхотен удар към вратата на Лорис, но топката срещна гредата. Кълбото се върна опасно в игралното поле, но Тиаго не успя да направи добавка, пращайки топката в аут.

В края на първата част домакините си върнаха преднината в мача. След продължителна обсада на наказателното поле на Тотнъм и серия от удари, включително и в страничния стълб, Томас Мюлер успя да прати топката в мрежата - 2:1. Секунди по-късно гредата на Тотнъм отново бе разтресена, а топката се приземи на голлинията - за късмет на гостите.

В 64-ата минута Байерн вкара и трето попадение. Коутиньо получи подаване на границата на наказателното поле, след което успя да си освободи пространство за стрелба и разстреля Лорис с мощен удар в далечния ъгъл - 3:1.

13 минути по-късно "шпорите" можеха да намалят резултата, но Мануел Нойер спаси немския шампион. Кристиан Ериксен изпълни пряк свободен удар, който се приземи много неприятно, но немският страж успя да избие в корнер.

В края на мача Хюн Мин Сон се озова очи в очи с Нойер, но стражът на баварците запази самообладание и успя да спаси удара на корееца.

Популярният като ФК Холивуд германски шампион може и да не се представя по най-убедителния начин през настоящия сезон, но въпреки това има 5 победи в Шампионска лига до момента и ще се опита да запази перфектния си актив и в домакинския двубой срещу Тотнъм. Головата разлика на тима определено респектира, като Байерн е вкарал 21 гола и е допуснал едва 4 в своята врата.

Логичен е фактът, че германците вече са спечелили групата си и Тотнъм пристигна в Мюнхен без част от големите си звезди. Двете имена, които правят най-голямо впечатление, са Хари Кейн и намиращият се в прекрасна форма Деле Али. Жозе Моуриньо не иска да рискува здравето им в мач без значение, но със сигурност ще иска да зарадва феновете с далеч по-добра игра от тази, демонстрирана от Тотнъм в домакинския мач. Тогава треньор беше Маурисио Почетино.

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Мартинес, Боатенг, Дейвис, Алкантара, Кимих, Коутиньо, Коман, Гнабри, Перишич

Тотнъм: Гасанига, Уолкър-Питърс, Фойт, Алдервейрелд, Роуз, Дайър, Сисоко, Ериксен, Ло Селсо, Сесеньон, Лукаш