Монако никога не е елиминирал Ювентус, а Атлетико - Реал

2064 0

Монако и Ювентус, които са втората полуфинална двойка в Шампионска лига този сезон, са се срещали 2 пъти в евротурнирите досега. И двата пъти това се случва в плейофите на турнира.

Интересното е, че и двата пъти "бианконерите" са елиминирали своя съперник.

В полуфиналите през 1998 г. Ювентус печели у дома с 4:1, а в гостуването пада с 2:3. През 2015 г. двата тима се срещнаха в четвъртфиналите (1:0, 0:0).

Първата полуфинална двойка - Реал и Атлетико (Мадрид), вече пети път играят един срещу друг в евротурнирите. Всъщност, всички мачове са били в Шампионска лига.

Интересното е, че Атлетико никога не е елиминирал своя градски съперник. Общо "дюшекчиите" имат само една победа срещу "Кралския клуб". Това се случва през сезон 1958/59 в полуфиналите. Атлетико се налага с 1:0.

Двата отбора, спомняте си, се срещнаха два пъти във финала на Шампионска лига (2014 и 2016 г.) и веднъж в четвъртфиналите (2015 г.).