Монако никога не е елиминирал Ювентус, а Атлетико - Реал

Монако и Ювентус, които са втората полуфинална двойка в Шампионска лига този сезон, са се срещали 2 пъти в евротурнирите досега. И двата пъти това се случва в плейофите на турнира.

Интересното е, че и двата пъти "бианконерите" са елиминирали своя съперник.

Юве може да отстрани Барселона, но Алегри посочи какво им липсва

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри продължава да смята, че отборът има нужда от подобрения въпреки елиминирането на Барселона в Шампионска...

В полуфиналите през 1998 г. Ювентус печели у дома с 4:1, а в гостуването пада с 2:3. През 2015 г. двата тима се срещнаха в четвъртфиналите (1:0, 0:0).

Първата полуфинална двойка - Реал и Атлетико (Мадрид), вече пети път играят един срещу друг в евротурнирите. Всъщност, всички мачове са били в Шампионска лига.

Две от звездите на Юве се скараха за фланелката на Меси

Двамата защитници на Ювентус Джорджо Киелини и Леонардо Бонучи се скараха на терена заради фланелката на звездата на Барселона - Лионел Меси.&nbs...

Интересното е, че Атлетико никога не е елиминирал своя градски съперник. Общо "дюшекчиите" имат само една победа срещу "Кралския клуб". Това се случва през сезон 1958/59 в полуфиналите. Атлетико се налага с 1:0.

Двата отбора, спомняте си, се срещнаха два пъти във финала на Шампионска лига (2014 и 2016 г.) и веднъж в четвъртфиналите (2015 г.).